Reagon BE : ” Nuk jemi të përfshirë në përgatitjen, hartimin ose konsultimin në lidhje me planet për kultivimin dhe legalizimin e kanabisit në Shqipëri për qëllime mjekësore” – Stop
Të Gjitha

Reagon BE : ” Nuk jemi të përfshirë në përgatitjen, hartimin ose konsultimin në lidhje me planet për kultivimin dhe legalizimin e kanabisit në Shqipëri për qëllime mjekësore”

Bashkimi Europian nuk është pjesë  e konsultimeve për planin e legalizimit të kanabisit për qëllime mjekësore që prezantoi sot kryeministri Rama.

Sipas delegacionit të BE në Shqipëri as ata, dhe as Komisioni Europian nuk janë pjesë as e konsultimeve, as e përgatitjes dhe as e hartimit të këtij drafti.

STATUSI NGA DELEGACIONI I BE

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *