Pas nderhyrjes sone, autoritetet prishin objektin pa leje te italianit-Stop-22 Shtator 2021 – Stop
Të Gjitha

Pas nderhyrjes sone, autoritetet prishin objektin pa leje te italianit-Stop-22 Shtator 2021

Lidhur me ndërtimin pa leje të italianit në Fshat të Kukësit, IMT shprehet e pafuqishme të ndërhyjë, për t’i hapur rrugë firmës së rregullt, “Gjoka”,të zhvillojë lejen e dhënë nga MIE.IMT Kukës thotë, që këtë kompetencë e ka Tirana. Bashkim Gjoka tregon, se dëmi i tij financiar i tij është 1.5 milionë euro dhe kjo, për shkak të neglizhencës së institucioneve.Pak ditë pas ndërhyrjes së emisionit “Stop” zoti Gjoka tregon, se firma e shtetasit italian, që e pengonte pa të drejtë në projektin e tij, me një objekt pa leje, u prish.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *