Paguan kredi e qira, pret vendimin e Apelit për të drejtën e shtepisë-Stop-3 Mars 2021 – Stop
Të Gjitha

Paguan kredi e qira, pret vendimin e Apelit për të drejtën e shtepisë-Stop-3 Mars 2021

Denoncuesja Jorida Davidhi tregon, se hapi një proces ndaj personit, që qëndronte në katin e parë, duke fituar shkallën e parë të gjyqit. Por banka i kërkon, që të vazhdojë të paguajë kredinë.Jorida sot ka 8 vite, që paguan kredinë dhe nga ana tjetër jeton në shtëpi me qira. Avokati Kondi Ilia,shpjegon, se zgjidhja është vetëm Gjykata e Apelit. Vendimi është apeluar në vitin 2017 dhe është jashtë cdo afati ligjor.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *