Mungese gjaku/ Stop gjen gjak për të aksidentuarin! – Stop
HUMANIZEM, KLIPET

Mungese gjaku/ Stop gjen gjak për të aksidentuarin!

Nasif Marku është një qytetar, që është aksidentuar dhe ka thyer këmbën. Ai ka 2 javë në Spitalin e Traumës dhe nuk e operojnë, pasi duhen dy qese gjak B pozitiv. Nga dhoma, ku ndodhet i shtruar, Nasifi thotë, se shoferi, që e aksidentoi i solli një qese gjak dhe zgjidhja e vetme është blerja e qeses tjetër për 70 mijë lekë.Gazetarja e Stop arriti një gjejë një dhurues vullnetar. 26 vjecari Bani Dushku, pas thirrjes sonë bëri të mundur, që Nasif Markut t’i caktohej data e operacionit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *