Lushnje/ 3 vjet automjeti ne servis, administratori i shet pjeset e makines-Stop-8 Nëntor 2021 – Stop
Të Gjitha

Lushnje/ 3 vjet automjeti ne servis, administratori i shet pjeset e makines-Stop-8 Nëntor 2021

Në vitin 2018 Olsi Sulonjaku bën aksident në zonën e Lushnjës dhe mjetin e con për ta riparuar në servisin, që njihet si “Servis Andi”, në Savër të Lushnjës. Shërbimi, sipas servisit, do të zgjaste vetëm 10 ditë.Por, kanë kaluar tre vjet dhe akoma nuk e ka përfunduar. Për shkak se Olsit i duhej të shkonte në emigrim, për makinën u interesua bashkëshortja.Sot ata janë në një konflikt të hapur mes tyre. Andi, administratori i servisit, ka mbajtur kontakte me bashkëshortët dhe u ka premtuar, se shërbimi do të mbaronte.Denoncuesit thonë, se ai i ka shitur pa leje pjesë të mjetit, dhe u ka dhënë të përdorin përkohësisht nje automjet tjetër.Në këto kushte denoncuesit bëjnë kallzim në polici dhe prokurori, por administratori i automjetit i kërcënon, se do t’ua nxjerrë makinën në rrugë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *