Kosova vijon triumfin në “Tokyo2020’, Nora Gjakova kalon në finale – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Kosova vijon triumfin në “Tokyo2020’, Nora Gjakova kalon në finale

Kosova siguron një tjetër medalje Olimpike në Lojërt Olimpike “Tokyo2020”.

Nora Gjakova sigurojë një biletë për në finale pas fitores kundër xhudistes japoneze Tusukasa Yoshidan. Kjo është një arritje e pabesueshme për sportin kosovar mbi të gjitha për xhudon teksa arrijnë të shkruan emrin me germa të arta në Lojërat Olimpike “Tokyo2020”.

Nora Gjakova kërkon tashmë të artën për të kurorëzuar me sukses një rrugëtim fantastik.

Kujtojmë që xhudistja nga Kosova Distria Krasniqi, ka fituar të shtunën medalje të artë në Lojërat Olimpike, që po mbahen në Tokio të Japonisë.

Ajo ka mposhtur lojtaret, Gabriela Chibana, Chen-Hao Lin dhe Urantsetseg Munkhbat, dhe Funa Tonaki në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *