Komisariati Dixhital/Rama:Me një klik, shikoni reagimin e policisë ndaj… – Stop
Lajme, Të Gjitha

Komisariati Dixhital/Rama:Me një klik, shikoni reagimin e policisë ndaj…

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të enjte përmes një postimi në rrjetin social Facebook bën me dije se është rikthyer me disa risi “Komisariati Dixhital”, aplikacion që mund të shkarkohet në celularin e gjithsecilit dhe përmes të cilit, qytetarët mund të denoncojnë problemet e tyre.

Risi është mundësia që i jepet denoncuesit për dhunën në familje, që të komunikojë online me operatorin e sallës.

Ndërkohë në videon e publikuar nga kryeministri Edi Rama, bëhet me dije se një tjetër rubrikë që i është shtuar është edhe “Krimi Mjedisor”, një problematikë e cila është vendosur në fokus të qeverisë shqiptare për mandatin e tretë.

Në video jepen detaje se si funksionon ky aplikacion me 8 rubrika në total, ku denoncuesve do t’u ruhet anonimati i plotë.

 “Mirëmëngjes, dhe Komisariatin e Ri Dixhital, ku është zgjeruar edhe hapësira për veprim e qytetarëve, të cilët ndër të tjera mund të monitorojnë edhe reagimin e Policisë së Shtetit ndaj ankesës a kërkesës së tyre, vetëm me një klik nga smartfoni ose kompjuteri, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *