Kamez/ Pa uje ,por debitor ne ujesjelles! – Stop
Të Gjitha

Kamez/ Pa uje ,por debitor ne ujesjelles!

Haxhi Gjutaj, banor i lagjes Valias i Ri në Kamëz, që nga viti ’93, tregon, se rezulton debitor tek ujësjellësi në Paskuqan.Ai shprehet, se në shtëpinë e tij dhe në këtë zonë nuk ka fare rrjet ujësjellësi dhe ai ka paguar vetëm detyrimet për kanalizimet e ujrave të zeza.Gazetarja e “stop” iu drejtua UKT-së së Kamzës dhe drejtorit Shpëtim Leskaj dhe ky i fundit tha, se këtë problem e ka ndeshur të paktën edhe në 300 raste të tjera, për shkak të mënyrës, sesi ka funksionuar UKK. Pas interesimit të “Stop”, këtij rasti iu hoq debia. Drejtori tha, se po priten fonde, që të shtrohen tubacionet e ujit të pijshëm edhe në këtë zonë pa furnizim me ujë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *