Iu merrnin para me forcë qytetarëve, burg për policët – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Iu merrnin para me forcë qytetarëve, burg për policët

Ditën e sotme Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë “arrest në burg” për efektivin e Policisë Bashkiake, Saimir Muzikanti dhe efektivin e Patrullës së Përgjithshme, Serxhio Cani.

Ata akuzohen për “vjedhje” përmes kanosjes te qytetarëve në kodrat e Liqenit Artificial në Tiranë. Në sallën e gjyqit, të dy të dyshuarit nuk kanë dhënë shpjegime.

Pas shoqërimit, Muzikanti ka pranuar se u merrte para qytetarë, ndërsa Cani mban qëndrim mohues për akuzën. Përmes avokatit, 39-vjeçari, Muzikanti ka pretenduar se është dhunuar nga policia dhe se ka bërë kallëzim për këtë fakt.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *