Investigimi/ Detaje te reja per akuzen e montuar per ngacmim seksual-Stop-19 Tetor 2021 – Stop
Të Gjitha

Investigimi/ Detaje te reja per akuzen e montuar per ngacmim seksual-Stop-19 Tetor 2021

Në 9 shtator transmetuam rastin e investigimit në Memaliaj, për një ngacmim seksual të pretenduar në qershor 2018. Mësuesi Mysret Dida është akuzuar të ketë ngacmuar seksualisht nxënësen e tij që në moshën 8 vjeçare . Vajza me incialet A.M aktualisht 14 vjeç dhe me probleme autizmi ka vështirësi në komunikim.Gjithçka nisi nga një telefonatë anonime e një burri në shtëpinë e vajzës.Telefonuesi deklaroi, se mësuesi po abuzonte me fëmijët e klasës kolektive, ku jepte mësim dhe me vajzën e shtëpisë.Prindërit e vajzës shkuan në në policinë e Tepelenës dhe bënë kallzim për mësuesin. Pas kontrollit mjeko-ligjor, gjinekologjik, vajza nuk ishte e defloruar. Stop arriti që të marrë dhe dëshminë e mësuesit Mysret Dida, i cili hodhi poshtë çdo akuzë duke kërkuar të dënohet edhe me varje, nëse i ka prekur vajzës një fije floku.”Stop” sjell sot të tjera detaje, që cojnë në përfundimin, se akuza ndaj mësuesit është e sajuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *