Inceneratorët, ish-deputeti i PS, Alqi Bllako kërkon lirinë – Stop
Lajme, Të Gjitha

Inceneratorët, ish-deputeti i PS, Alqi Bllako kërkon lirinë

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako kërkon lirimin nga burg.

Ish-zyrtari u arrestua pas urdhrit të SPAK për inceneratorin e Fierit. Përmes avokatit të tij, Bllako dorëzoi në Apelin e GJKKO ankimimin e vendimit që e la atë në qeli.

Mësohet se Bllako pretendon se nuk ekzistojnë kushtet ligjore për një masë sigurie ekstreme si ajo e ‘arrestit me burg’.

Ish-deputeti socialist u akuzua si i përfshirë në aferën e inceneratorit të Fierit dhe akuzohet nga SPAK për shpërdorim detyre dhe korrupsion.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *