‘I ka mbyllur penxheret vullnetarisht’ IMT justifikon ndërtimin pa leje – Stop
KLIPET

‘I ka mbyllur penxheret vullnetarisht’ IMT justifikon ndërtimin pa leje

Dajana Prifti dhe Gjergji Kola, të dy banorë të njësisë numër 2, tek Ura e Tabakëve, ankohen se një komshiu i tyre, Preng Bërdufi, u ka cënuar pronën private, duke ndërtuar në vitin 2020, në kohën e pandemisë pa leje. Personi, që po ndërton, ka një kat shtëpie në proces legalizimi dhe katin e dytë pa leje.

Denoncuesit thonë, se janë drejtuar te specialisti i zonës, Agim Mece, policia Bashkiake, Kryetari i Bashkisë, Imt, kryeministri dhe nuk kanë marrë asnjë zgjidhje.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *