Pas nderhyrjes së Stop, banorët gjejnë shpëtim, prishet ndërtimi pa leje – Stop
KLIPET

Pas nderhyrjes së Stop, banorët gjejnë shpëtim, prishet ndërtimi pa leje

Lidhur me problemin e ndërtimit pa leje në zonën e Urës së Tabakëve, gazetarja interesohet te specialisti i zonës Agim Mece, i cili e përcjell tek Komisariati numër 1. Vetë Preng Bërdufi, personi, që po ndërton, deklaron, se nuk ka asnjë letër dhe e ka bërë ndërtimin me kokën e vet, e për këtë është dënuar me gjobë 1 milionë e gjysëm lekë, por ndërtimi nuk i është prishur.Maringlen Qato, Drejtor i Imt-së, shprehet, se nuk ishte në dijeni të rastit, por do të marrë masa dhe do të veprojë.Pas kësaj, Imt i la detyrë Preng Bërdufit, të prishë ndërtimin e katit të dytë dhe prishja u realizua nën vëzhgimin e inspektorëve të Imt-së.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *