Humbi 27 miliardë $ brenda javës / Elon Musk “lëshon fronin”, ja kush është njeriu më i pasur në planet – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Humbi 27 miliardë $ brenda javës / Elon Musk “lëshon fronin”, ja kush është njeriu më i pasur në planet

27 miliardë dollarës raportohet se ka humbur Elon Musk në harkun kohor të vetëm një jave.

Çmimi i aksioneve të Tesla-s pësoi një rënie 15% të vlerës së tij neto nga fillimi i javës, sipas Indeksit të Miliarderëve Bloomberg. Pasi garoi kokë më kokë për muaj me radhë me Jeff Bezos për titullin e perosnit më të pasur në botë dhe kryesoi CEO të Amazon javën e kaluar, Musk tani ka kalaur në vendin e dytë dhe 20 miliardë dollarë pas Bezos.

 Aksionet e Tesla-s u goditën rëndë dhe pësuan një rënie gati sa një e treta nga kulmi i tyre me të gjitha kohërat, në janar.
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *