Humanizem/ Stop e Fundjave ndryshe mundesojne operimin e 3 vjecarit. – Stop
HUMANIZEM

Humanizem/ Stop e Fundjave ndryshe mundesojne operimin e 3 vjecarit.

Prej lindjes, shëndeti i Albion Hyka, 3 vjecarit nga Elbasani, ka qenë në rrezik. Prej një anomalie, kockat në njërën dorë e këmbë nuk janë zhvilluar, duke mos qenë funksionale. Ai kishte nevojë urgjente për një ndërhyrje jashtë vendit, që kushton 20.000 euro. Familja e kishte të pamundur të siguronte këtë shumë, pasi mbahen vetëm me punën e kryefamiljarit. Emisioni “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” mundësuar dërgimin e Albionit të vogël për një ndërhyrje të specializuar në Turqi, ku duke se dhe operacioni ka dalë me sukses.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *