GJKKO lë në burg ish-drejtorin e RTSH, Thoma Gëllçi – Stop
Lajme, Të Gjitha

GJKKO lë në burg ish-drejtorin e RTSH, Thoma Gëllçi

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë në burg ish-drejtorin e RTSH, Thoma Gëllçi.

Përpara gjykatës, Gëllçi dhe 2 arrestuarit e tjerë Ervin Muraj dhe Julian Tapia kanë mohuar akuzat. Ndërkohë, për këtë çështje në kërkim vijon Alban Malaveci.

Avokati i Thoma Gëllçit, Dorjan Matlija ka pretenduar se ky është një sulm, pasi klienti i tij ka kërkuar hapjen e garës dhe do rikandidonte për postin e drejtorit të përgjithshëm të RTSH.

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë në burg ish-drejtorin e RTSH, Thoma Gëllçi.

Përpara gjykatës, Gëllçi dhe 2 arrestuarit e tjerë Ervin Muraj dhe Julian Tapia kanë mohuar akuzat. Ndërkohë, për këtë çështje në kërkim vijon Alban Malaveci.

Avokati i Thoma Gëllçit, Dorjan Matlija ka pretenduar se ky është një sulm, pasi klienti i tij ka kërkuar hapjen e garës dhe do rikandidonte për postin e drejtorit të përgjithshëm të RTSH.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *