Fier/Mjekja con pacientet ne kliniken private, per sherbime qe jane ne shtet! – Stop – 13 Tetor 2020 – Stop
KAMERA E FSHEHTE, Të Gjitha

Fier/Mjekja con pacientet ne kliniken private, per sherbime qe jane ne shtet! – Stop – 13 Tetor 2020

Kamera e fshehtë e emisionit Stop është ndalur në Fier, në një qendër spitalore, pas denoncimeve, se mjekja hematologe, Merita Alimadhi, i drejtonte pacientët në klinikën e saj private, për t’u shërbyer me para në dorë.Një qytetar shkoi në qendrën shëndetsore, duke dyshuar, se kishte probleme me veshkat. Mjekja Alimadhi fillimisht e ktheu mbrapsht, për t’u pajisur me maskë dhe kur qytetari e telefonoi sërish, ajo e drejtoi në klinikën private. Qytetari pagoi 2 mijë lekë të reja për ekon. Ndërsa disa të moshuar tregojnë, se kanë paguar 10 mijë lekë të reja për analiza gjaku dhe eko, edhe pse analizat i kishin bërë kohët e fundit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *