“Është politike”,Anxhela Peristeri pas Eurovizionit: Atë që doja e mora pa kursim – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

“Është politike”,Anxhela Peristeri pas Eurovizionit: Atë që doja e mora pa kursim

Këngëtarja që përfaqësoi Shqipërinë në Eurovision, Anxhela Peristeri ka reaguar për herë të parë pas përfundimit të natës finale ku fituese u shpall Italia.

Përmes një statusi në rrjetet sociale këngëtarja teksa falenderon të gjithë aat që shpenëzuan duke votuar për këngën shqiptare thotë se rezultati nuk e ka ndikuar aspak, pasika amrrë atë që donte më shumë, dashurinë e publikut.

“Ju falenderoj nga thellesia e zemres per cdo mesazh qe me keni derguar dhe per cdo cent qe keni harxhuar per te votuar Shqiperine ne Eurovizion! Ju jam shume mirenjohese dhe sinqerisht eshte ndjesia me e bukur qe kam perjetuar gjate gjithe karrieres sime!

Ishte nje super eksperience qe do e ribeja padiskutim shuuumeee here dhe do me mungoje shume kjo ndjesi dhe ajo skene! Ju dua shume ! ( Inboxi im eshte plot dhe te me falni qe nuk kam mundur tju kthej pergjigje te gjitheve) Per te gjithe ju qe me shkruani te mos merzitem se eshte cdo gje politike ju siguroj qe nuk jam merzitur fare!

E shijova shume naten e mbremshme dhe rezultati nuk eshte se me ndikoi. Une e di se kush jam ,me çfare po paraqitem dhe ëfare meritoj dhe ate qe me shume doja e mora pa kursim! Dashurine tuaj Ju falenderoj qe ishit krenare per mua”, shkruan ajo.

Anxhela u rendit e 21-ta në listë. Fituese doli Italia, ndjekur nga Franca dhe në vend të tretë Zvicra që përfaqësohej nga i riu shqiptar Gjon Muharremi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *