Diplomacia e Cakajt, shqiptarit me te lexuar/Meta bashkohet me Isa Boletinin! – Stop – 14 Tetor 2020 – Stop
Të Gjitha

Diplomacia e Cakajt, shqiptarit me te lexuar/Meta bashkohet me Isa Boletinin! – Stop – 14 Tetor 2020

Ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj ishte për një vizitë zyrtare në Maltë, ngaku foli në telefon me ministren e jashtme të Spanjës. “Stop” kujton, se në momentin e emërimit të tij, kryeministri Rama tha, se Cakaj është ndër njerëzit më të ditur, që ka njohur në jetë dhe që ka lexuar më shumë libra,sesa kanë thënë gazetarët fjalë.Presidenti Meta njoftoi sot pa e fshehur gëzimin, se pas tre vitesh ndarjeje, është bashkuar sërish me Isa Boletinin. Kjo, pasi kreu i parlamentit Gramoz Ruci ka pranuar t’ia kthejë Metës pikturën e preferuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *