Berat,ping-pong me vendimet e gjykatave, qytetari gjobitet në hipotekë 20 qershor 2018 – Stop
Të Gjitha

Berat,ping-pong me vendimet e gjykatave, qytetari gjobitet në hipotekë 20 qershor 2018

Viktor Hoxha, një qytetar nga Berati doli garant për një person tjetër për kredi bankare, duke lënë kolateral në bankë tokat e tij. Për shkak të problemeve me kredinë, cështja shkoi në gjyq dhe Viktori i fitoi të gjitha shkallët e gjyqësorit.Kur shkoi me vendimin e gjyqit në hipotekë për të cliruar pronën e tij, i kërkuan shumë para, pasi kishte kaluar afati i regjistrimit.Kjo pasi vendimi gjykatës së Alepit të Vlorës është zbardhur me vonesë dhe akoma më vonë i shkuar personit të interesuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *