Odiseja me kioskën afër bashkisë, cdo kryebashkiak e zhvendos 20 qershor 2018 – Stop
Të Gjitha

Odiseja me kioskën afër bashkisë, cdo kryebashkiak e zhvendos 20 qershor 2018

Shpresa Zana, një qytetare nga Tirana, tregon në “Stop” peripecitë me një kioskë, që ka patur i shoqi dhe që e përdorte për lustrim këp[ucësh nga koha e monizmit.Kioskën e privatizoi bashkëshorti dhe kur bashkia e drejtuar nga Edi Rama u zgjerua, ajo u transferua.Disa vjet më vonë i zhvendosën dërish tek lulishtja e sahatit. Së fundi edhe Erion Veliaj ia ka hequr të vetmin mjet jetese, duke i premtuar një vend tjetër.Si të mos mjaftonte kjo, prej dy vjetësh paguan edhe enegji, se nuk ka një vendim të mbylljes së aktivitetit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *