Bashkohet me Defender Europe 21/ Ambasadorja Yuri Kim qëllon me pistoletë pranë Malit me Gropa – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Bashkohet me Defender Europe 21/ Ambasadorja Yuri Kim qëllon me pistoletë pranë Malit me Gropa

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim, i është bashkuar sot një prej stërvitjeve në kuadër të Defender Europe 21, në Zonën e trajnimit në Bizë.

Në këto foto diplomatja amerikane shfaqet duke bërë qitje me armë mitraloz dhe pistoletë, pranë Malit me Gropa në Bizë. Po ashtu Yuri Kim shfaqet duke hedhur një vështrim me dylbi.

“DEFENDER-Europe 21 është stërvitja më e madhe e bërë në Ballkan. Ushtrimi i udhëhequr nga  SHBA dhe forcat e NATO-s do të mbledhë gjithsej 28, 000 forca shumëkombëshe nga 26 kombe.  Në mbi 30 zona trajnimi po kryhen operacione të njëkohshme.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *