Bashkia Lac le nenen me 3 femije ne mes te 4 rrugeve, Stop zgjidh problemin – Stop
KLIPET

Bashkia Lac le nenen me 3 femije ne mes te 4 rrugeve, Stop zgjidh problemin

Prej tërmetit të 26 nëntorit shumë familje nga zona e Lezhës u strehuan në Raffaelo Resort. Por me urdhër të bashkisë, së fundi ata janë nxjerrë nga resorti pa u dhënë zgjidhje alternative.Merita Doda, një banore e Mamurrasit, jetonte në shtëpi me qira para tërmetit të 26 nëntorit dhe pashaportizimin e ka në Lac. Me tre femijë të vegjel, njëri prej të cilëve i sëmurë, u nxorr në 6 shkurt në mes të katër rrugëve. Ajo tregon, se nga Bashkia e Lacit nuk ka marrë asnjë zgjidhje. Gazetarja e “Stop” takon kryetaren e bashkisë së Kurbinit për një zgjidhje për Meritën dhe 3 fëmijët e saj. Pas këmbënguljes sonë zonjës iu gjet një shtëpi në Shëngjin dhe iu pagua bonusi i qirasë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *