Banorët e Laprakës dhe “5 Majit” protestë para Kuvendit, kërkojnë transparencë – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Banorët e Laprakës dhe “5 Majit” protestë para Kuvendit, kërkojnë transparencë

Disa banorë të zonës së Laprakës janë mbledhur para Parlamentit, ku pritet të nis edhe seanca plenare.

Banorët e lagjes “5 Maji”, kanë marrë pankarta në duar për të protestuar, ndërsa para Kuvendit të Shqipërisë ka edhe forca policie.

“Kush po i merr pronat tona? Transparencë të projektit”, shkruhet në disa nga pankartat që ata mbajnë në duar.

Ata kërkojnë transparencë për procesin e shembjes së shtëpive të tyre. Banorët deklarojnë se nuk kanë asnjë informacion apo marrëveshje se ku do të jetojnë, por vetëm u është premtuar se do të marrin një shtëpi të re.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *