“Asnjë kompromis me krimin”, Çuçi reagon për kokainën në Fier – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

“Asnjë kompromis me krimin”, Çuçi reagon për kokainën në Fier

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi deklaroi pas goditjes së grupit të strukturuar kriminal në Fier se është treguar profesionalizëm dhe integritet që nga momenti i parë që nisën hetimet.

“Asnjë kompromis me krimin dhe kujtdo që bëhet palë me të. Frontalisht përballë atyre që shkelin ligjin e mbjellin pasiguri. Përgëzime Policisë së Shtetit dhe veçanërisht efektivëve që morën pjesë në këtë operacion,” – u shpreh Çuçi.

Policia e Shtetit, nën drejtimin e SPAK, në bashkëpunim me Policinë malazeze dhe agjencitë e tjera ligjzbatuese ka sekuestruar 430 kilogramë kokainë.

– Advertisement –

Deri më tani janë arrestuar 10 persona ku mes tyre është edhe drejtori i drejtorisë në OSHEE, Viktor Çervanaku dhe i vëllai, Zenel Çervanaku.

Të arrestuarit e tjerë, janë Denilson Çervanaku, Enxhi Ferhati, Nikolin Gjolena, Klajdi Vrioni (Kodra), Julain Malaj, Redion Meshi, Bledar Matoshi dhe Marildo Rona.

Nikolen Gjelona është personi i cili është arrestuar në rolin e financuesit, ndërsa Klajdi Kodra siguronte tregun për shitjen e kokainës që do të përfitohej nga një proces kimik, pasi ishte lënda narkotike ishte përzierë me pleh kimik.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *