Arrihet dakordësia në BE, do të hapen kufijtë për udhëtarët e vaksinuar plotësisht ndaj COVID-19 – Stop
Bota, Të Gjitha

Arrihet dakordësia në BE, do të hapen kufijtë për udhëtarët e vaksinuar plotësisht ndaj COVID-19

Vendet anëtare të BE kanë rënë dakord që të hapin në bllok kufijtë për udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga COVID-19.

Agjencia AFP njofton se sipas burimeve të brendshme ka pasur një  takim mes diplomatëve në Bruksel.

Duket se BE me nisjen e sezonit turistik do të hapë dhe kufijtë për personat që janë vaksinuar plotësisht me dy doza.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *