Ambulanca 8, vendi i abuzimeve nga drejtoresha te laborantë e infermierë 25 qershor 2018 – Stop
Të Gjitha

Ambulanca 8, vendi i abuzimeve nga drejtoresha te laborantë e infermierë 25 qershor 2018

Kryeministri Rama përsërit shpesh në dëgjesat publike, se zgjidhja e cdo shqetësimi të qytetarëve, është portali “Shqipëria që duam.al”. Por qytetarët nuk marrin as zgjidhje dhe as përgjigje.Kështu ndodh edhe me rastin e ambulancës numër 8, drejtoresha e së cilës, Nevila Shtino, është emëruar pa asnjë kriter, pa eksperiencë pune dhe pa specializime. Ajo edhe institucionin e ka kthyer të tillë,duke rikthyer në punë një infermiere të dalë në pension, e duke mbajtur laborante pa arsim përkatës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *