Aleanca për Teatrin kallzim në SPAK:Do padisim të gjithë prokurorët nëse.. – Stop
Lajme, Të Gjitha

Aleanca për Teatrin kallzim në SPAK:Do padisim të gjithë prokurorët nëse..

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dorëzuar kwtw tw premte nw SPAK një kallëzim penal pwr prokurorin Sotir Kllapi.

Sipas kësaj aleance, prokurori Kllapi ka vendosur të mos regjistrojë kallëzimin penal dhe fillojë hetimet ndaj prokurores Manjola Kajana.

“Ne e çmojmë veprimin e prokurorit si bërje palë me zyrtarët e korruptuar, si solidaritet në shkelje të ligjit me kolegët e vet. Ne kemi argumentuar pse prokurori Sotir Kllapi ka shpërdoruar detyrën, duke u bërë palë me zyrtarët që shkelin ligjin. Ne sot kemi dy prokurorë të SPAK të kallëzuar. Ju garantojmë me fuqinë e ligjit se jemi të gatshëm të çojmë për kallëzim penal të gjithë prokurorinë e SPAK, nëse ata nuk do të veprojnë për dosjet tona”, tha Adriana Kalaja.

Kallëzimi i sotëm është i gjashtëmbëdhjeti në radhën e kallëzimeve të depozituara nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit  në SPAK për çështjen e teatrit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *