AKU nuk tregon porositësit e mishit me salmonelë nga Brazili 4 korrik 2018 – Stop
Të Gjitha

AKU nuk tregon porositësit e mishit me salmonelë nga Brazili 4 korrik 2018

4 korriku është ditëlindja e Edi Ramës dhe dita e SHBA-ve dhe si për koicidencë, një tërmet i fuqishëm tronditi kryeqytetin, duke paralizuar punën dhe aktivitetin për disa minuta paniku.Më pas transmetohet një lajm, që flet për bllokimin e 50 tonëve mish nga Brazili në portin e Durrësit, për shkak të infektimit me salmonelë.”Stop” iu drejtua AKU-së për të marrë informacion, se cila është kompania porositëse e kësaj sasie mishi, por nuk nuk mori asnjë përgjigje, për të bërë në këtë mënyrë transparencë për konsumatorët.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *