Aksidenti ku humbi jetën 5-vjeçari, arrestohet gruaja nga Elbasani – Stop
Të Gjitha

Aksidenti ku humbi jetën 5-vjeçari, arrestohet gruaja nga Elbasani

Policia e Elbasanit ka arrestuar drejtuesin e mjetit “Fiat”, 51-vjeçaren K.L. Kjo e fundit u përfshi në një aksident automobilistik me një tjetër automjet, ku si rrjedhojë humbi jetën një pasagjer vetëm 5 vjeç.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan, në përfundim të veprimeve të para hetimore arrestuan në flagrancë shtetasen: K.L., 51 vjeçe, banuese në Peqin, për veprën penale, ” Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Shtetasja K.L., duke drejtuar mjetin tip “Fiat”, në aksin rrugor Elbasan- Peqin, është përplasur me mjetin tip “Volksëagen”, me drejtues shtetasin H.S., banues në Elbasan. Për pasojë është plagosur jashtë rrezikut për jetën drejtuesja e mjetit ” Fiat” si dhe ka humbur jetën pasagjeri shtetasi L.S., 5 vjeç, banues në Peqin.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme. L.S 5 vjeç ishte emri i fëmijes qe vdiq ne aksident ne afersi te Peqinit ne mengjes.Po shkonin te gjysherit ne Peqin sepse jetonin ne Durres.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *