100 vjet parlament, qytetaret si deputete per nje dite. – Stop
KLIPET, POLITIKA ALLA “STOP”

100 vjet parlament, qytetaret si deputete per nje dite.

Salla e parlamentit u hap sot për qytetarë e nxënës shkollash, në kuadër të 100 vjetorit të parlamentarizmit. Klintoni ishte atje dhe u drejtori shumë pyetje me humor qytetarëve mbi ligjet, që do miratonin, po të ishin anëtarë parlamenti, apo kryeministrin, që do të donin. Gjithashtu vizitorët e parlamentit janë pyetur edhe për vlerën dhe simbolikën e Kongresit të Lushnjes, që shënoi dhe themelin e parlamentarizmit shqiptar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *