Vritet shqiptarja në Belgjikë, autori i arratisur nga spitali psikiatrik: E bëra se ma kërkoi djalli – Stop
Lajme, Të Gjitha

Vritet shqiptarja në Belgjikë, autori i arratisur nga spitali psikiatrik: E bëra se ma kërkoi djalli

BELGJIKA

Një shqiptare me emrin Xhuljeta Lala është vrarë barbarisht në Belgjikë nga një i sëmurë psikik.

Mediat belge raportojnë se autori i arratisur nga spitali psikiatrik, ka pranuar krimin duke bërë një deklaratë tronditëse se vrasjen e Xhuljeta Lalës ia kishte kërkuar djalli.

Autori ishte një francez i arratisur nga spitali psikiatrik në Marsejë, ndërkohë që i çorientuar dhe lakuriq kishte ecur në korridorin e hotelit ku punonte dhe 33-vjeçarja.

Kur policët e arrestuan, autori ishte ende pranë viktimës, lakuriq dhe me duart e kryqëzuar teksa u tha shprehimisht uniformave blu ‘’ “Unë e vrava atë. Më ndalo, është në rregull’’.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *