Vore/ bashkia e grryer nga korrupsioni nderron tre kryetare brenda vitit! – Stop – 24 Nentor 2020 – Stop
Të Gjitha

Vore/ bashkia e grryer nga korrupsioni nderron tre kryetare brenda vitit! – Stop – 24 Nentor 2020

“Stop” skanon, se cfarë ka ndodhur me bashkinë e Vorës dhe pse u ndërruan 3 kryetarë në këtë bashki për cështje interesash të ngushta.

Në zgjedhjet e 30 qershorit, PS mori pas 16 vjetësh Bashkinë e Vorës me kandidaturën e Agim Kajmakut.Por ky i fundit u eleminua nga lufta brenda llojit e duke përdorur klecka të ligjit të dekriminalizimit.Pas spostimit të Kajmakut, drejtimin e bashkisë e marrin dy nënkryetarët Hekuran Brahimaj dhe Loreta Omeri dhe pak muaj më vonë, Brahimaj shpallet kryetar i bashkisë Vorë.Ky I fundit me marrjen e detyrës krijoi shumë probleme me biznesin e zonës dhe rivlerësimin e taksave.Këtij skandali iu shtua edhe ai i menaxhimit të situatës së tërmetit, me ndarjen e ndihmave, bonusit të qirasë dhe ndërtesave të dëmtuara.

Persona, që jetojnë jashtë Shqipërisë figurojnë në listat e përfituesve të qirasë, si të dëmtuar nga tërmeti dhe objekte të dëmtuar pak, janë paguar sikur si të shkatërruara totalisht.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *