“Vezë, vaj,kos,sheqer, qumësht” Deputeti i PD: 30 mijë lekë ushqime shporte i blejnë vetëm deputetët, se njerëzit s’kanë lekë – Stop
Të Gjitha

“Vezë, vaj,kos,sheqer, qumësht” Deputeti i PD: 30 mijë lekë ushqime shporte i blejnë vetëm deputetët, se njerëzit s’kanë lekë

Deputeti i PD-së Dashnor Sula ka zgjedhur të protestojë në një formë ndryshe për rritjen e çmimeve.

Në seancën plenare të ditës së sotme ai ka zgjedhur të shkojë me një shportë ushqimesh.

Sikurse duket në fotot e siguruara nga Opinion.al në shportë Sula mban disa nga produktet bazike si vaji, vezët, sheqëri, kosi etj.

Në një prononcim për mediat ai tha:“Po ju them që i kam marr në markën me çmimet më të ulëta. Këto bëjnë 30 mijë lekë. Sa i bie të ushqehen me këtë shportë që duhet një herë në tre apo dy ditë. Pra duhen 600 mijë lekë vetëm për tu ushqyer. Pa llogaritur ushqimet e tjera. Kam ardhur këtu sot në shenjë proteste”.

Sula bëri thirrje që qeveria të indeksojë çmimet dhe të hartohet një paketë e posaçme vetëm për produktet e shportës, në mënyrë që të ulet kostoja e tyre.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *