“Vendosen me postë, jo me punonjës policie” qytetarët marrin gjoba pa dijeni – Stop
KLIPET

“Vendosen me postë, jo me punonjës policie” qytetarët marrin gjoba pa dijeni

Një qytetar, përmes një audiomesazhi, na tregon, se i është drejtuar një pike shërbimi, për të paguar dritat dhe ujin dhe ka pyetur edhe për targën e makinës. Aty ka mësuar, se nga dhjetori 2022 deri në shkurt 2023 kishte marrë 4 gjoba me një detyrim total 106 mijë lekë të vjetra.Qytetari thotë, se nuk ka asnjë ide, sesi i ka marrë këto gjoba.Kamera e “Stop” i drejtohet një pike shërbimi dhe me pas komisariatit të policisë rrugore, ku na thonë, se fajin e ka qytetari, sepse duhet të saktësojë adresën.Eksperti Fatmir Hasho shprehet, se sjellja e gjobës me postë ka anët e mira, sepse mund ta apelosh gjobën, por njoftimi më thjeshtë do ishte me sms përmes telefonit, pasi targa e makinës ka dhe një numër telefoni.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *