Ushqimet e pasigurta ndalohen afër shkollave…,futen brenda në shkolla 30 tetor 2018 – Stop
Të Gjitha

Ushqimet e pasigurta ndalohen afër shkollave…,futen brenda në shkolla 30 tetor 2018

Mungesa e sigurisë së ushqimeve, që konsumojmë cdo ditë, është ngritur shpesh në emisionin “Stop”.Sot sjellim foto të produkteve të ndryshme nëpër supermarkete jashtë cdo kushti mirëmbajtjeje.Në 11 shtator në një inspektim në Lezhë, ministrja e arsimit Lindita Nikolla dhe përfaqësues të ministrisë së bujqësisë dhe AKU-së,u zotuan për siguri ushqimore pranë shkollave e cerdheve. Por “Stop” tregon, sesi një muaj e gjysmë më pas, produkte të pakontrolluara po u shiten nxënësve deri në kangjellat e oborreve të shkollave.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *