Urgjenca e Tiranës, një histori abuzimi dhe mungese shërbimi . 9 maj 2018 – Stop
Të Gjitha

Urgjenca e Tiranës, një histori abuzimi dhe mungese shërbimi . 9 maj 2018

“Stop” ka transmetuar disa herë problematikën e urgjencës së Tiranës, me abuzimet apo kushtet e papërshtatshme, për pacientë, që kanë nevojë për ndihmën e shpejtë. Para dy vjetësh numri i punonjësve të urgjencës ka qenë 62, por tani ka shkuar në 120 vetë, edhe pse shërbimi nuk është shtuar dhe as përmirësuar.Në funksion janë vetëm 6 autoambulanca, që nuk përligjin numrin e punonjësve.Si të mos mjaftonte kjo, Qendra Kombëtare e Urgjencave, e prezantuar me bujë, funksionon vetëm për Tiranën.Gazetari mori në telefon në numrin 127, për një urgjencë në Korcë, por përgjigja ishte, se qendra funksionon vetëm për Tiranën…?!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *