Urdhri i ri i qeverisë, duke nisur nga e premtja vendi në karantinë. – Stop
Të Gjitha

Urdhri i ri i qeverisë, duke nisur nga e premtja vendi në karantinë.

Ndryshon sërish skema e lëvizjes për qytetarët në këto kohë kur vendi po përballet me pandeminë globale, COVID. Duke nisur nga sot, fasha e orarit është zgjeruar, duke nisur nga 05:00-17:30, ndërkohë që leja për pazare shkon në 90 minuta për vetëm një nga familja.

Por duke nisur nga e premtja, ora 17:30 deri të hënën ora 05:00 gjithçka e mbyllur. Ky është urdhri më i ri që ka nxjerrë qeveria në kuadër të forcimit të masave.

Siç thuhet dhe në urdhër, nga e premtja 17:30 deri të hënën 05:00 nuk do të ketë asgjë hapur, ndërkohë që fundjava do të jetë e mbyllur për qarkullimin e këmbësorëve dhe të mjeteve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *