U infektua me COVID, burri maskohet si gruaja e tij për të udhëtuar – Stop
Bota, Të Gjitha

U infektua me COVID, burri maskohet si gruaja e tij për të udhëtuar

Një burrë indonezian i infektuar me koronavirus ka hipur në avion i maskuar si gruaja e tij.

Burri i maskuar kishte marrë me vete pasaportën dhe testin negativ të gruas me qëllim që të udhëtonte.

Veshja e tij ishte njësoj si e një gruaje dhe fytyrën e kishte mbuluar që të mos dallohej. Udhëtimi mund të kishte vazhduar qetësisht edhe për të, por gjatë udhëtimit duke menduar se gjithçka mbaroi dhe vendosi që të vishte rrobat e tij.

Ky moment nuk kaloi pa u vënë re nga stjuardesa, e cila dha alarmin dhe aventura e burrit përfundoi.

 

“Ai bleu biletën e aeroplanit me emrin e gruas së tij dhe solli kartën e identitetit, rezultatin e provës PCR dhe kartën e vaksinimit me emrin e gruas së tij. Të gjitha dokumentet janë nën emrin e gruas së tij”, ka thënë shefja e policisë së Ternate, Aditya Laksimada.

Pas kësaj ngjarje, Policia në një deklaratë për mediat tha se burri u ndalua pasi aeroplani u ul dhe u testua menjëherë. Pas testimit ai rezultoi që ishte pozitiv dhe u urdhërua që të izolohej në banesë.

Ndërkaq, ai po ndiqet penalisht për tentativën që bëri për të udhëtuar me test fals duke mashtruar autoritetet.

 

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *