U godit nga kamioni, 13 vjecarja ngrihet ne kembe ne spitalin e Turqise

Në 14 tetor transmetuam rastin e 13 vjecares Eleni Skënderaj, jeta e së cilës ishte në rrezik. Në 28 gusht 13 vjeçarja u godit nga një kamion në Tiranë. Aksidenti i rëndë e dëmtoi vajzën dhe organet e saj jetësore. Ajo kishte nevojë për trajtim të specializuar dhe një seri ndërhyrjesh. Gjendja e Elenit ishte shumë e rëndë dhe duhet të shkonte në Turqi me avion mjekësor.”Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” mundësuan dërgimin e saj në spital në Turqi me një kosto 80 mijë dollarë. Sot Eleni është ngritur në këmbë dhe falenderon për jetën e re, që iu mundësua.

Të Fundit