U bllokuan mes Thethit dhe Valbonës, shpëtohen tre turistët çekë – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

U bllokuan mes Thethit dhe Valbonës, shpëtohen tre turistët çekë

Tre turistët çekë, të cilët mbetën të bllokuar në vendin e quajtur Curraj i Epërm janë shpëtuar pas dy operacioneve të kryera nga ekuipazhi i helikopterit të Forcës Ajrore EC 135.

Tre turistët ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore. Ata u bllokuan në kufirin mes Thethit dhe Valbonës ndërsa eksploronin zonën.

Më herët, policia sqaroi përmes një deklarate se çekët u bllokuan në këtë zonë për shkak të terrenit të thepisur.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *