Tirana mes protestave dhe debatit politik 22 nëntor 2018 – Stop
Të Gjitha

Tirana mes protestave dhe debatit politik 22 nëntor 2018

Temperatura në vend u ngrit sot, ndërsa në parlament diskutohej për buxhetin e vitit të ardhshëm dhe kryeministri Rama foli për ata, që preken nga projekti i Unazës së Re. Nga ana tjetër opozita u mblodh në hotel Tirana, për të denoncuar buxhetin. Jashtë sallës së parlamentit, banorët e zonës së Astirit u përleshën me policinë e për pasojë mbetën të plagosur e përfunduan në spital disa policië dhe protestues.Përpara kryeministrisë protestuan dhjetra studentë, të cilët kërkuan uljen e tarifave për arsimin e lartë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *