Thirrja e të sëmurit me tumor: Nuk bëj dot analizat, ilacin ma hoqën 3 tetor 2018 – Stop
Të Gjitha

Thirrja e të sëmurit me tumor: Nuk bëj dot analizat, ilacin ma hoqën 3 tetor 2018

Gëzim Doci tregon në “Stop”, se ka tumor në kokë, për të cilin ka bërë dhe dy ndërhyrje.Cdo vit ai duhet të kryejë 9 analiza, por që nga muaji maj ka bërë vetëm 5. Për 4 të tjera në QSUT mungojnë reagentët.Pasi nuk gjen zgjidhje, Gëzimi i drejtohet laboratorit privat, ku analizat i kushtojnë plot 255 mijë lekë.Vec kësaj, që nga muaji shkurt, medikamenti, që ai përdorte ka dalë nga lista e rimbursimit, duke ia bërë mbijetesën të pamundur pacientit Gëzim Doci.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *