Tërmet në Itali, evakuohen shkollat dhe verifikohen hekurudhat. – Stop
Të Gjitha

Tërmet në Itali, evakuohen shkollat dhe verifikohen hekurudhat.

Një tërmet i fuqishëm 4.0 ballë i shkallës Rihter ka tronditur të gjithë territorin e Catanzaros në Itali.

Sipas raportimeve tërmeti ka qenë në 27 km thellësi prandaj dhe është ndjerë shumë edhe mbi sipërfaqe.

Ndonëse për momentin nuk raportohen të plagosur, autoritetet italiane kanë dhënë menjëherë urdhër për evakuimin e shkollave.

Tërmeti i orës 08:10 ka dhënë efekte edhe tek transporti hekurudhor.

Disa linja në zonën e Kalabrisë janë pezulluar përkohësisht për të verifikuar nëse ka pasur dëme apo jo.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *