Temperaturat e larta, policët e Krujës u shpërndajnë ujë shoferëve në trafik

Në këto ditë me temperatura të larta dhe trafik të rënduar, punonjësit e Qarkullimit Rrugor Krujë janë solidarizuar duke ofruar shishe me ujë të ftohtë, për qytetarët dhe turistët që qarkullojnë në zona të ndryshme të Krujës.

Komisariati i Policisë Krujë i bën thirrje qytetarëve që të shmangin lëvizjet e panevojshme gjatë orëve të mesditës, kur temperaturat janë më të larta.

E marta ishte dita me temperaturën më të lartë të kësaj vere deri më tani. Termometri shkoi në 43.6 gradë Celsius në Elbasan dhe 43.4 gradë Celsius në Berat.

Sinoptikanët kanë paralajmëruar se në ditët në vijim do të bien temperaturat pasi drejt Mesdheut po vjen një masë e ftohtë ajrore nga veriu. Fundi i Korrikut dhe 10-ditëshi i parë i Gushtit do të ketë temperatura kryesisht tipike të stinës

Të Fundit