“Të mbajmë pastër qytetin”, Rama publikon mesazhet e aktorëve

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të shtune me një mesazh sensibilizues për qytetin e Durrësit. Në një video të publikuar nga Rama në rrjetet sociale, aktorë dhe aktivistë apelojnë për ta mbajtur pastër qytetin.

“MIRËMËNGJES ?

dhe me urimin që kushdo që mendon si këta bashkëqytetar të famshëm e të dashur për shumëkënd, do të kujdeset më shumë për ta mbajtur pastër shtëpinë tonë, Shqipërinë, ju uroj një fundjavë të qetë?”, shkruan Rama krahas videos.

https://fb.watch/aQK62bh25L/

Të Fundit