“Te bëj unë dy garanci, super art” kamera e fshehtë: Pa lekë nuk kalon për Itali – Stop
KAMERA E FSHEHTE, KLIPET

“Te bëj unë dy garanci, super art” kamera e fshehtë: Pa lekë nuk kalon për Itali

Në ditën e dytë të përpjekjeve për të kaluar nga Porti i Durrësit për në Brindizi, Gazi, sekseri i agjensisë së udhëtimit, na tregon, sesi do të bëhet kalimi, duke folur me një punonjës policie në sportelin, ku vulosen pasaportat. Gazi thotë, se 100 euro i do punonjësi i policisë, për të mos nxjerrë probleme.Më pas është Miri, ai që përpunon garancitë italiane false në kompjuter.Për 30 euro, Miri të bën me garancinë e shtetasit italian Vittorio Inatrio nga Kozenca me banim në Lecce.Pas sigurimit të dokumentave dhe dhënies së 130 eurove i drejtohemi terminalit të udhëtarëve në portin e Vlorës, ku paguajmë edhe 10 euro të tjera për punonjësin e sigurisë, që të kalojmë pa rradhë. Kalimi bëhet me makinë dhe punonjësi i policisë na udhëzon të shkojmë te sporteli, ku është Pëllumbi, që të kalojmë pa problem.Në këtë mënyrë, me plot 170 euro të shpërndara nën dorë, përvec biletës, udhëtimi ynë drejt Italisë, bëhet i mundur.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *