Talebanizëm ka kudo…/ Hoxha shqiptar i quan gratë “me të meta në të menduar” (video) – Stop
Lajme, Të Gjitha

Talebanizëm ka kudo…/ Hoxha shqiptar i quan gratë “me të meta në të menduar” (video)

Një hoxhë shqiptar në Shkup, ka bërë disa deklarata skandaloze, që e kanë shndërruar menjëherë në “meme” në rrjetet sociale.

Në një nga ligjëratat e veta, hoxha shfaq pikëpamje denigruese dhe diskriminuese ndaj grave, duke i quajtur “me të meta në të menduar dhe të dobëta”.

Sikur na e ka treguar islami, gruaja është e dobët. Gruaja është e dobët në krye. Kështu ka thënë pejgamberi. Janë me të meta në të menduar”, citohet të ketë thënë hoxha.

Video e hoxhës është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale dhe tregon që talebanizmi nuk ka prekur vetëm Afganistanin…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *