Takimi Biden-Putin, mediat e huaja: Agjentët rusë shtynë agresivisht gazetarët amerikanë – Stop
Bota, Të Gjitha

Takimi Biden-Putin, mediat e huaja: Agjentët rusë shtynë agresivisht gazetarët amerikanë

GJENEVA

Një incident me përleshje fizike ka ndodhur në takimin Biden-Putin mes gazetarëve amerikanë dhe sigurimit rus.

Reporterët të ardhur nga SHBA posaçërisht për takimin në Gjenevë vërshuan për të hyrë brenda dhomës ku zhvillohet takimi Biden-Putin. Ishte lajmëruar se vetëm disa gazetarë do të lejoheshin, por sigurimi rus vendosi shiritin e kuq para tyre duke përdorur dhe forcë për t’i shtyrë ata.

Fox News thotë se pamja ishte kaotike dhe Biden me Putin panë gjithë skenën. Qëllimi i sigurimit rus ishte mos lejonin gazetarët amerikanë të futeshin brenda dhomës, por ata përdorën edhe forcën duke shtyrë dhe kapur prej rrobash gazetarët.

Të pranishëm kanë qenë dhe zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë që u bënë thirrje agjentëve rusë të ndalonin menjëherë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *