Stop “zgjon” institucionet, prokuroria akuzon pronarin turk për aksidentin e 20-vjeçarit – Stop
KLIPET

Stop “zgjon” institucionet, prokuroria akuzon pronarin turk për aksidentin e 20-vjeçarit

Në muajin korrik 2021 emisioni “Stop” trajtoi rastin e Donald Tufit, në atë kohë vetëm 20 vjec. Ai u aksidentua në vendin e punës. Pronari turk së bashku me bashkëshorten e me stafin, u përpoqën të mbulojnë krimin.“Stop” ngriti në këmbë të gjitha institucionet, madje i kërkoi gjykatës të conte sërish cështjen në prokurori që të nisnin hetimet, duke qenë se prokurori i parë nuk bëri asnjë hetim.Tani, pas më shumë se 1 viti, prokuroria i mbylli hetimet dhe akuzon pronarin turk për “Shkelje të rregullave të mbrojtjes në punë” , si dhe për “Moskallëzim të krimit”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *